priziurospriemones-titulinis-f7ec84cb7f6c9d53db9890a4ba964997.jpg

Kontaktinių lęšių priežiūros priemonės: Fielmann.

Rūpestinga kontaktinių lęšių priežiūra – tai ne tik gero matymo pagrindas. Ji yra labai svarbi Jūsų akių sveikatai.

„Fielmann" specialistai rekomenduoja kas 6 – 12 mėnesių atlikti kontaktinių lęšių patikrinimą. Tai galima bet kuriuo metu atlikti mūsų optikose. 

„Fielmann" optikos specialistai ne tik įvertins Jūsų nešiojamus kontaktinius lęšius, bet taip pat suteiks konsultaciją dėl tinkamos jų priežiūros. Kiekvienai kontaktinių lęšių rūšiai galima pasirinkti įvairias valymo ir priežiūros priemones. Priežiūros priemonės turi būti parinktos individualiai Jums, atsižvelgiant į Jūsų poreikius ir polinkį į galimas alergijas.

Apie „Fielmann" paslaugas kontaktinių lęšių nešiotojams

Kontaktinių lęšių priežiūros priemonių pasirinkimas

Savo kontaktiniams lęšiams naudokite tik specialistų rekomenduojamas priežiūros priemones. Niekada netaupykite higienos sąskaita – švara užtikrina saugų kontaktinių lęšių nešiojimą. Po kiekvieno panaudojimo dėklas ir kitos pagalbinės priemonės turi būti dezinfekuojamos. Kontaktinių lęšių dėklas turi būti reguliariai keičiamas. Prieš naudojant pirmiausia perskaitykite produkto aprašymą ir jo vartojimo instrukciją, kilus neaiškumams konsultuokitės su „Fielmann" specialistais.

Daugiafunkcis tirpalas: vienas tirpalas visiems poreikiams

Kontaktinių lęšių tirpalas, skirtas įvairioms priežiūros funkcijoms, dar vadinamas daugiafunkciu tirpalu. Jis valo, dezinfekuoja, tinka lęšiams skalauti ir laikyti. Daugiafunkciai tirpalai, patekę į akis, nesukels jokių neigiamų pasekmių. Jie patogūs, nes naudojant šiuos tirpalus kontaktinių lęšių priežiūra yra paprasta, saugi ir aiški.
Tačiau stipriems nešvarumams ir didelioms nuosėdoms valymui daugiafunkciai tirpalai nėra tinkami. Be to, ne visiems kontaktinių lęšių nešiotojams tokie tirpalai tinka.

Apie daugiafunkcius tirpalus

Peroksido tirpalas: neutralizavimo svarba

Savo kontaktiniams lęšiams dezinfekuoti galite naudoti ir peroksido tirpalus. Peroksido tirpalų naudojimas yra sudėtingesnis nei daugiafukcių tirpalų, tačiau peroksido tirpalai yra veiksmingesni naikinant didelius nešvarumus.

Dėmesio: peroksido tirpalai jokiu būdu neturi patekti į akis! Po dezinfekavimo šiuo tirpalu, būtina neutralizuoti peroksido tirpalą, kuriame buvo kontaktiniai lęšiai.

Apie peroksido tirpalus

Kontaktinių lęšių priežiūros žingsniai

csm_weiche_kontaktlinsen_pflege_586d4056c6-1-lt_9784-7c137a6113b6e1d4222d48bd6a9b6aac.PNG
1. Žingsnis: paviršių valymas
Nuosėdos, riebalai ir kiti nešvarumai yra valomi padėjus kontaktinius lęšius ant delno, įpylus kelis lašus tirpalo ir piršto galo pagalvele sukant lęšyje ratus.
 
2. Žingsnis: skalavimas
Dėmesio: skalavimui jokiu būdu negalima naudoti vandentiekio vandens! Daugiafunkciai tirpalai atlieka ir skalavimo funkciją.
 
3. Žingsnis: dezinfekcija
Kontaktinius lęšius būtina rūpestingai dezinfekuoti. Daugiafunckiai ir peroksido tirpalai atlieka ir dezinfekcijos funkciją. Kontaktiniai lęšiai turi būti laikomi tirpale nurodytą laiką, taip užtikrinant bakterijų sunaikinimą.
Naudojant daugiafunkcius ir peroksido tirpalus reikia atkreipti dėmesį į pakuotės instrukcijoje pateiktus reikalavimus ir Jums kontaktinius lęšius parinkusio akių gydytojo arba optometrijos specialisto nurodymus.
 
4. Žingsnis: neutralizavimas
Dėmesio! Peroksido tirpalus privaloma neutralizuoti prieš įsidedant kontaktinius lęšius į akis. Peroksido tirpale esančio vandenilio peroksido patekimas į akis gali būti skausmingas. Neutralizavimo procesas gali trukti iki 6 valandų. Būtinai perskaitykite ir laikykitės instrukcijoje užrašytų ir optikos specialisto pateiktų nurodymų.

Dirbtinės ašaros

Papildomo drėkinimo tirpalai, dar vadinami dirbtinėmis ašaromis, parduodami mažais buteliukais ir kapsulėmis. Šie tirpalai tinka kontaktiniams lęšiams. Norėdami reguliariai naudoti šias priemones, turite pasikonsultuoti su akių gydytoju arba optometrijos specialistu.

Apie dirbtines ašaras

Ar jau bandėte vienadienius kontaktinius lęšius?

Nuolat nešiojate akinius, tačiau sportuojant jie trukdo? Sprendimas yra – tai vienadieniai kontaktiniai lęšiai. Kitaip nei dviejų savaičių ar mėnesio nešiojimo, vienadieniams kontaktiniams lęšiams nereikalinga priežiūra. Kasdien įsidėsite naujus kontaktinius lęšius, o vakare išmesite.
 

Pavargusios akys ar alergija?

Alergijos priežastys kontaktiniams lęšiams nėra žinomos. Medžiaga, iš kurios pagaminti kontaktiniai lęšiai, nepatenka į akis. Kontaktinių lęšių nešiotojams skundžiantis „deginimu akyse“ ir „alergija“, reikėtų išklausyti optometrijos specialistų patarimų.

Yra kontaktinių lęšių nešiotojų, kurie įsidėję kontaktinius lęšius nejaučia jokių nepatogumų, tačiau kiek vėliau jiems staiga pradeda deginti akis. Tai gali sukelti priežiūros ir valymo produktuose esančios konservavimo priemonės. Problemos sprendimu gali būti kontaktinių lęšių priežiūros produktai be konservantų. 

Galbūt problemas kelia darbo vietos sąlygos? Mūsų akies ragena „kvėpuoja“ – tai ji atlieka ir įsidėjus kontaktinius lęšius. Šiuolaikiniai lęšiai leidžia akims kvėpuoti, tačiau reikia atkreipti dėmeį į patalpų orą, jo drėgnumą. Be to, ilgas valandas kompiuteriu dirbantis žmogus mirkčioja maždaug trečdaliu rečiau nei įprastai. Dėl šios priežasties akys mažiau drėkinamos ir sparčiau sausėja.

Jei geriate mažai vandens, daug rūkote arba ilgą laiką būnate kenksmingomis medžiagomis užterštoje patalpoje ir nešiojate kontaktinius lęšius, gali atsirasti akių deginimas, niežėjimas arba sausėjimas. Pasitarkite su akių gydytoju arba „Fielmann" optometrijos specialistu.

Dėmesio: peroksido tirpalai jokiu būdu negali patekti į akis!

Po dezinfekavimo peroksido tirpalo, būtina neutralizuoti tirpalą, kuriame buvo panardinti kontaktiniai lęšiai.

Apie peroksido tirpalus

MADA, KOKYBĖ IR TEISINGA KAINA

Žemos kainos garantija

Pirkdami „Fielmann" optikose būkite tikri, jog gaunate palankiausią kainą. Jei per šešias savaites tokius pačius akinius kitoje optikoje rasite pigiau, nei pirkote optikoje „Fielmann“, galėsite atsiimti kainų skirtumą.

Nemokamas regos ištyrimas

Mūsų kompetentingi optometrininkai modernios įrangos pagalba atliks regos patikrą, kurios metu ištirs Jūsų regos būklę. Jei nešiojate akinius ar kontaktinius lęšius, patikrins, ar jie atitinka Jūsų poreikius. 

Nemokama akinių priežiūra

Mūsų specialistai nemokamai išvalys Jūsų akinius ultragarso vonelėje, sutvarkys deformuotus rėmelius, priverš varžtelius, įdės naujas noseles.

Registruokis patikrai